Serum Gorgas Gran Reserva 40% 0,7L

29,95€

s dph

32,26€

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 69,00 €

Obsah alkoholu: 40.00 %

Výrobca: Distillerie Bodegas de America

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Panama

Katalógové číslo: 62460

Podľa legendy americký lekár William Crawford Gorgas, ktorý pracoval v Paname v rokoch 1902 až 1914, objavil pri inventarizácii zoznamu liekov po jeho predchodcovi niekoľko sudov s aromatickým rumom a starý recept na výrobu tohto neobvyklého "lektvaru"

Ukázalo sa, že tento rum bol lokálne vyrábaný elixír, ktorý obsahoval sušené ovocie a bylinky s liečivými vlastnosťami. Domorodci ho nazývali sérom.

Dr. Gorgas bol tak nadšený z čistoty tohto séra, že vypil všetky sudy až na jeden. Obsah zostávajúceho sudu použil liehovar v blízkosti mesta Pesé na vytvorenie nového séra. Dr. Gorgas takto liečil obyvateľov v oblasti Panamy, aby sa predišlo epidémii malárie a zničeniu hniezdisk komára žltej zimnice.

Tým sa rozšírila aj výstavba Panamského prieplavu a lekár získal reputáciu národného hrdinu. Ako prejav vďačnosti za svoju službu domorodým obyvateľom Panamy dostal Dr. Gorgas k svojim narodeninám sud rumu pomenovaný podľa neho: Serum Gorgas.

Vyrába sa zo 100% panamskej šťavy z cukrovej trstiny. Cukrová trstina pochádza z okolia malého mesta Pese v provincii Herrera, kde sú ideálne klimatické podmienky na pestovanie cukrovej trstiny. Fermentuje a destiluje sa pomocou moderného systému stĺpcov z nehrdzavejúcej ocele. Zrenie rumu Sérum sa uskutočňuje vo vybraných sudoch z amerického dubu.

Vôňa: pikantná s tónmi marcipánu s náznakmi medu, pomarančovej kôry a duba.

Chuť: plná, mäkká a okrúhla s výraznými tónmi ovocia a korenia.

Záver: suchý, elegantný a dlhý.

Ocenenia: Bronzová medaila - IWSC 2018, Londýn

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke