Luxardo Sangue Morlacco 30% 0,7L

13,55€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 99,00 €

Obsah alkoholu: 30.00 %

Výrobca: LUXARDO S.p.A.

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Taliansko

Katalógové číslo: 17400

Druhá Luxardo špecialita (po Maraschino Originale) vyrábaná od roku 1821. Začiatkom každého leta sa zbierajú čerešne maraska – ,,Luxardo marasca“. Časť šťavy sa oddelí a nechá sa dozrieť kým nastane prirodzená fermentácia. Po dosiahnutí určitého objemu alkoholu sa do šťavy pridá neutrálny alkohol – zabráni sa tak ďalšiemu kvaseniu. Potom sa nechá zrieť v dubových kadiach.

Sangue Morlacco je likér sýtej bordovej farby. Jeho vôňa je prenikavá – cítiť v ňom čerstvo vylisovanú čerešňovú šťavu, marcipán a nádych bieleho korenia. Chuť má intenzívnu a hustú (až sirupovú) – plnú sladkosti, ktorú však vyrovnáva ovocná kyslosť – dominuje v nej koncentrovaná čerešňová šťava, čerešňový džem a tóny čierneho korenia.

Pôvodný názov bol Luxardo Cherry Liqueur. V čase vojenskej expedície Fiume v roku 1919 ho známy taliansky básnik Gabriele D`Annunzio premenoval. Dal mu kuriózny názov ,,Sangue Morlacco“ (Morlachova krv – krv čierneho Valacha z Dalmácie). Na prednej etikete sa dodnes nachádza venovanie s jeho podpisom, ktoré napísal rodine Luxardo.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke