Pierre de Segonzac Rare 40% 0,7L

50,40€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 69,00 €

Obsah alkoholu: 40.00 %

Výrobca: Cognac Pierre de Segonzac

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Francúzsko

Región pôvodu: Cognac Grande Champagne

Katalógové číslo: 12540

Od roku 1702 začal Jacques Ferrand destilovať a starnúť produkty svojich viníc. Keďže sa od neho všetko naučili jeho potomkovia, chceli v tejto tradícii pokračovať. Dnes, tak ako aj v minulosti Pierre de Segonzac používa na výrobu zmesi len z oblasti Grande Champagne, najexkluzívnejšia oblasť kde nájdete prvé a najuznávanejšie značky koňaku.

 

"Aby ste vyrobili najlepší koňak, musíte dopestovať hrozno, vyrobiť víno a destilovať ho tým najlepším spôsobom. Potom ho sledujete, ako starne. V mojich pivniciach sú koňaky, ktoré vyrábal môj otec, môj starý otec a moji pradedo“ vysvetľuje Pierre Ferrand, zakladateľ Pierre de Segonzac.“

 

Pierre de Segonzac používa dva tradičné destilačné kotly z medi o 18 a 25 hektolitroch, čo je ideálna veľkosť na získanie najlepšej eau-de-vie. Postup zahrievania sa nazýva „mäkký“ s destiláciou na jemných kaloch. Starnutie eau-de-vie je rozhodujúcim krokom v procese vypracovania koňakov. Pierre de Segonzac má niekoľko skladovacích pivníc s rôznymi technickými vlastnosťami na optimalizáciu kvality koňakov. Koňak je výsledkom umenia master blendera. Pierre získal zručnosti v oblasti miešania zmesí už od detstva. Genialita a zručnosť majstra Pierra de Segonzaca spočívajú v rafinovanom spôsobe, akým kombinuje rôzne eaux-de-vie Grande Champagne tak, aby vytvoril čo najjemnejšiu a najharmonickejšiu zmes.

Pierre de Segonzac Rare

Hodvábny na začiatku, s príjemnými arómami medu a sušeného ovocia. Má sýtu medenú farbu. Okrúhly a korenistý. Vo vôni je veľmi atraktívny. Na začiatku je veľmi hladký s jemnými tónmi dubu. V chuti sa postupne ukáže plné telo s príjemnými príchuťami medu, marcipánu a čierneho čaju. Záver je príjemne dlhý s tónmi duba a ovocia.

 

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke