Camus XO Intensely Aromatic 40% 0.7L

122,99€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 69,00 €

Obsah alkoholu: 40.00 %

Výrobca: Camus

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Francúzsko

Región pôvodu: Cognac

Katalógové číslo: 69440

 

Camus je rodinný výrobca, ktorý sa radí medzi najväčšie značky koňaku na svete. Založil ju v roku 1863 Jean-Baptiste Camus a v rodine zostala päť generácií. Brandy je vyrobená zo zmesi bežných odrôd koňaku: Ugni Blanc, Folle Blanche a Colombard.

História panstva sa začala, keď Jean-Baptiste zorganizoval skupinu výrobcov koňaku do družstva Grande Marque. Ďalej kúpil akcie svojich partnerov, aby udržal výrobu v rukách rodiny Camusovcov, a premenoval firmu na Camus La Grande Marque.

Na konci 19. storočia začala spoločnosť Camus vyvážať svoj koňak do Anglicka, čím si zabezpečila prvý zahraničný trh. V 20. storočí sa pokračovalo v zvyšovaní vývozu po celej Európe a ďalej na východ a stalo sa z neho na istý čas koňak cára Mikuláša II.

Camus má 180 hektárov pôdy a vlastní najväčšie pozemky všetkých výrobcov v Cognac cru of Borderies. 

XO s najlepšou rovnováhou medzi ovocnými tónmi a drevenými zložkami v kategórii. Naše XO, jedinečne destilované metódou intenzity, výberom najaromatickejších litrov počas druhej destilácie, je explóziou bohatých ovocných tónov zmiešaných s korením.

 

CAMUS XO je výsledkom starostlivého výberu našich najlepších eaux-de-vie zrejúcich minimálne 10 rokov v malých dubových sudoch. Použitie jemne vypálených jemnozrnných drevín umožňuje zachovať dokonalú rovnováhu medzi vysoko aromatickými zlúčeninami a jemnými tanínmi. Každá zmes obsahuje destiláty z Borderies cru, ktoré zvýrazňujú kvetinový profil tohto intenzívne aromatického koňaku.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke